loader image

Echipa Phoenix Swim

Popa Andrei

  • Instructor de înot din 2019 (14 ani de înot de performață)

  • Component al lotului Național la campionatul mondial școlar din Brazilia – Rio de Janeiro 2019
    Locul 2 – 100m spate, Locul 4 – 50m spate, Locul 6 – 200m liber

  • Titluri Internaționale

    1 medalie de aur, 3 medalii argint, 3 medalii de bronz.

  • Titluri naționale
    35 medalii de aur, 38 de medalii de argint, 34 de medalii de bronz.

Paul Vasiescu

  • 10 ani înot de performanta, multiplu medaliat national, component al lotului național de juniori, antrenor/ instructor de înot din 1998.
  • Absolvent anefs
  • Profesor înot din 1998
  • Peste 25.000 de cursuri predate
  • 10 ani înot de performață cu multiple titluri naționale
  • Component al lotului național

Antonio Bordea

  • 5 ani la clubul de inot CSA Steaua
  • 6 ani de experienta in polo la CSA Steaua/CSS Triumf, cu apartenenta la echipa Sportul Studentesc (categorie seniori)
  • Obținerea a 2 titluri de campion national și a 1 titlu de vicecampion national
  • Experienta ca instructor de inot incepand din 2018

David Andrei

  • 10 ani de experiență în polo de performanță Cluburile CSS1 și Dinamo.
  • Instructor de înot la Școala Gimnazială Emil Racoviță 
  • Absolvent al cursului de instructor sportiv oferit de Centrul Național de Formare și Perfecționare a Antrenorilor.

Voicu Alessia Ana-Maria

  • 9 ani de  înot de performață
  • Instructor de înot acreditat din 2021

Luca Macovei

– Student al facultății de medicina, specializarea balneofiziokinetoterapie( recuperare fizica, hidrokinetoterapie, masaj)
– Absolvent al cursului de instructor de inot al centrului național de formare și perfecționare al antrenorilor

7 ani de Inot de performanta (cu premii și medalii la campionatele naționale)
8 ani de polo de performanta la css1 și Dinamo (dublu vicecampion național doua medalii de locul 3 naționale, selecție la lotul național al României U16, locul 6 la un campionat internațional U16)

Ana Vulpoiu

– Campionatul Național de Triathlon al Bulgariei- locul 1 (2017 și 2018)
– ⁠Campionatul Național de Cross Triathlon Haromszek, OPEN Feminin-locul 1 (2018)
– Campionatul Național de Aquabike-locul 2 (2017)
– ⁠Campionatul Național de Cross Triathlon Haromszek- OPEN Feminin-locul 2 (2017)
– ⁠Campionatul Național de Aquatlon- locul 3 (2017)
– ⁠Campionatul Național de Triathlon- locul 3 (2016)
– ⁠Campionatele Naționale de Aquathlon și Triathlon Ștafeta- locul 2 (2015)
– ⁠Campionatul Național de Duatlon București- locul 3 (2015)
– ⁠Triathlon Challenge Mamaia, Supersprint, OPEN Feminin- locul 1 (2014)
– ⁠TriKIDS Challenge Duatlon București-locul 1 (2013)

Tiberiu Dinu

*Antrenor GOLD. Pret Special

Instructor de inot acreditat
Peste 10 ani de experienta in predarea cursurilor de inot

Educație și formare : cursuri psihopedagogice pentru dezvoltarea copilului

Instructor înot din 2016
Jucător polo pe apa 2004-2015

Alexandra Constantin

*Antrenor GOLD. Pret Special

Instructor de inot acreditat
Peste 10 ani de experienta in predarea cursurilor de inot

* 11 ani înot de performanță dintre care un an și jumătate petrecut în Polonia și Suedia pentru antrenamente
* Componenta Echipei Naționale a Suediei: ”Polisen Club”
* Peste 30 medalii aur de la concursurile naționale, la probele individuale
* Vicecampioana internationala de juniori in anul 2008
* Campioană Regională a Poloniei în anul 2009

Ilie Ioana

Instructor de inot acreditat
Peste 10 ani de experienta in predarea cursurilor de inot

* Instructor de înot din 2021
* 11 ani înot de performanță
* Dețin peste 100 de medalii, obținute la concursuri atât naționale, cât și internaționale.
* Studentă în anul III, în cadrul Universității Spiru Haret, Facultatea de Educație Fizică și Sport

Bianca Mîndruță

Instructor de inot acreditat
Peste 10 ani de experienta in predarea cursurilor de inot

* 10 ani înot de performanță
* Dețin multiple medalii, obținute la concursuri atât naționale, cât și internaționale.
* Componentă a Lotului Național la Campionatele Central Europene din Serbia
   Locul 6 – 800m liber  

* C.N de la Târgoviște
   Medaliata cu aur in proba de 1500m liber la C.N de la Târgoviște
   Medaliata cu argint in probele 800m liber și 400m liber.